Realizacja programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, projekt:

„Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej.”

 

Od sierpnia 2023 nasza szkoła rozpoczęła realizację projektu „Zagranicznej mobilności edukacyjnej uczniów i kadry edukacji szkolnej”, realizowanego ze środków programu FERS na zasadach Programu Erasmus+.

Projekt realizowany będzie w okresie 22.08.2023 r. do 21.02.2025 r.

Realizacja projektu ma wspierać system szkolenia i doskonalenia kadry naszej szkoły w wymiarze europejskim.

W projekcie planujemy przeszkolić 6 nauczycieli, którzy uzupełnią swoje kompetencje językowe i metodyczne, biorąc udział w szkoleniach w ramach mobilności zagranicznych odbywających się we Włoszech i na Malcie.

Ogólnym celem programu Erasmus+ jest podnoszenie poziomu kształcenia i wzmacnianie jego europejskiego wymiaru w edukacji poprzez rozwijanie współpracy międzynarodowej między instytucjami z całej Europy.

Efektem projektu będzie podniesienie jakości pracy naszej szkoły jako instytucji edukacyjnej do wymiaru europejskiego.

Udział w projekcie będzie punktem wyjścia do podejmowania kolejnych wyzwań w postaci nowych inicjatyw międzynarodowych oraz śledzenia nowoczesnych trendów edukacyjnych.

#FunduszeUE  #FunduszeEuropejskie

Kwota dofinansowania: 67 708,23 PLN

Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 55 872,83 PLN

W dniach 1.07. – 12.07. sześć nauczycielki z naszej szkoły wzięło udział w szkoleniach zagranicznych z języka angielskiego, realizując projekt pt.: „Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają je im rozwinąć “- Naprzód Belferki z Brzezinki.

Projekt „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej”, w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021 – 2027 (FERS) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, na zasadach programu Erasmus+ W tym celu nauczycielki odwiedziły aż 3 kraje Włochy, Irlandię oraz Maltę.

Zgodnie z kompetencjami językowymi kadra uczestniczyła w kursach obejmujących poziomy od A0 do C1. Łącznie tygodniowo zrealizowały po 20-25 godzin godzin. Zajęcia w których uczestniczyły nauczycielki obejmowały zarówno zajęcia metodyczne jak i językowe oraz lekcje o historii i kulturze krajów. Ciekawym doświadczeniem była metoda nauczania Flipped Classroom. Zaznajomiły się z takimi metodami jak quizy, praca w parach i grupach, wypowiedzi ustne, pisemne, debaty i wiele innych. Wszystkie te metody ułatwią przekazywanie wiedzy swoim uczniom. Nauczycielki podkreślają, że zajęcia odbywały się w przyjemnej atmosferze pod czujnym okiem profesjonalistów.

Oprócz zdobytej wiedzy i umiejętności językowych nauczycielki miały okazję zapoznać się z pięknem miast i okolic. Podziwiać uroki zabytkowych budynków, ulic czy muzeów. Każdy kraj zachwycał swoim krajobrazem i tradycjami. Panie mogły zetknąć się z kulturą, która jest tak bardzo różnorodna. Cennym doświadczeniem była międzynarodowa integracja, gdyż w naszych grupach byli mieszkańcy z różnych stron świata. Uczestnictwo w projekcie było doświadczeniem, które pozwoliło poszerzyć horyzonty, wpłynęło na rozwój osobisty oraz otworzyło na współpracę międzynarodową.

Nasza szkoła otrzymała łączne dofinansowanie na mobilności do Irlandii, Włoch i na Maltę w kwocie:

67 708,23 PLN -z projektu z UE: 55 872,83 zł -z budżetu państwa polskiego: 11 835,40 zł