XVI Przegląd Kolęd Europejskich

Dnia 12 grudnia 2019 roku w Domu Kultury w Targanicach odbył się XVI Gminny Przegląd Kolęd Europejskich. Każdy z uczestników – solista czy też zespół musiał wykonać jedną kolędę lub pastorałkę w języku polskim i jedną w języku obcym. W tym roku słyszeliśmy przede wszystkim język angielski, śpiewano także w języku włoskim, hiszpańskim oraz ukraińskim. W konkursie wzięło udział 5 zespołów przedszkolnych, 13 wykonawców z klas I-III (soliści i zespoły) oraz 20 z klas IV – VIII (soliści, duety i zespoły). Organizatorzy docenili chęć śpiewania i wysiłek uczestników włożony w kolędowanie.

Z naszej szkoły w kolędowaniu wzięli udział: Adaś Kowina w piosence „Od serca do ucha”, „Mary, did you know?”; Magdalena Kożuch „Mario, czy już wiesz?” „Merry Christmas Everyone” oraz zespół z klasy 8 w składzie: Oriana Archer, Oliwia Walczak, Justyna Walczak, Mateusz Chmiel i Michał Magiera w piosence „Kolędowania nadszedł czas”, „Let it snow”.

Adam Kowina za piosenkę ,,Marry, did you know” otrzymał II miejsce a Magdalena Kożuch za wykonanie jej polskiego odpowiednika „Mario czy już wiesz?” otrzymała I miejsce. GRATULUJEMY Wam serdecznie. Jesteśmy z Was dumni !!!