Wyspa Skarbów. Tajemnica mapy starego pirata.

16 listopada klasy IVa, IVb oraz V pojechały na wycieczkę do Krakowa, do Teatru Współczesnego na sztukę „Wyspa Skarbów. Tajemnica mapy starego pirata „. Przedstawienie grane było na scenie kameralnej, gdzie dzieci miały niesamowity kontakt z aktorem i znajdowały się w centrum rozgrywanej akcji.

Gdzieś daleko na morzu, zagubiona wśród fal, leży tajemnicza wyspa, na której legendarny kapitan Flint ukrył swój piracki skarb. Na jego poszukiwanie wyrusza angielski statek. Nikt nie domyśla się, że wśród załogi znajdują się dawni kompani Flinta, którzy pragną odzyskać utracone łupy. Czy młody doktor medycyny, Jim Hawkins, zapobiegnie buntowi na statku? Kim naprawdę jest tajemniczy Pierwszy Oficer Aleksander Smollet? Kto zdobędzie ukryty przez Flinta skarb?

Scenariusz został napisany na podstawie powieści Roberta Louisa Stevensona „Wyspa Skarbów”. Sceny pełne napięcia i komicznych sytuacji, zaskakujące zwroty akcji, znakomite dialogi i barwne postaci były niezaprzeczalnymi atutami przedstawienia.  Oprawa muzyczna i scenograficzna oraz oryginalne kostiumy otwarły przed widzem niezwykły świat pirackich przygód.

Po przedstawieniu uczniowie wzięli udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez jednego z aktorów. Z jego pomocą mogli stworzyć scenografię do sceny wybierając odpowiednie światła i efekty specjalne, a także wcielić się w role aktorów i za pomocą mimiki zagrać radość, smutek i złość – co nie okazało się wcale takie proste.

Po wizycie w teatrze odwiedziliśmy Krakowski Rynek i Sukiennice, wysłuchaliśmy hejnału mariackiego. Wyjazd był bardzo udany i na pewno nie była to nasza ostatnia wizyta w teatrze.