„Nie widać mnie, ale wszystko u mnie ok”

Nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji „Nie widać mnie, ale wszystko u mnie ok”.

Właśnie mija kolejny tydzień edukacji zdalnej, a w zasadzie to już prawie ROK. Ciągle uczymy się jak pracować, aby było wszystko jak najlepiej. Spotykamy się na platformie…

Znajdujemy czas żeby porozmawiać o tym, co robimy, co nas interesuje, jak się czujemy w tym nietypowym dla nas czasie zdalnej edukacji i sytuacji pandemicznej. Niestety nawet najlepsze i najnowsze technologie nie zastąpią nam bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem. To relacje są najważniejsze. Nie wszyscy lubią czy chcą opowiadać o sobie, swoich emocjach. Czasami łatwiej wyrazić coś rysunkiem. Uczniowie klas 4-8  na dłoni wykonali rysunki, które opisują ich emocje.

Każdy jest inny, każdy inaczej reaguje na tą samą sytuację, jeden ma siłę i energię, drugi jest przygnębiony i opada z sił, ale wiedząc co trapi drugiego człowieka, jesteśmy w stanie zareagować, pomóc.

Dlatego każda okazja aby rozmawiać o emocjach i uczuciach jest dobra.

Drodzy uczniowie! Pamiętajcie, że zawsze możecie liczyć na wsparcie swoich bliskich, ale również na nas wychowawców, pedagoga, nauczycieli. Osobno, a jednak razem poradzimy sobie z przeciwnościami losu i trudnościami życia codziennego.

Wspierajmy się pozytywnie.

Niech moc będzie z Wami! 🙂

pedagog

Beata Kalamus-Gądek