Dzień Jedności Szkół SPSK w Częstochowie

13 września w Częstochowie odbył się kolejny, XXI Dzień Jedności szkół SPSK. Przedstawiciele przedszkoli oraz wszystkich typów szkół prowadzonych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich przyjechali na Jasną Górę, aby po raz kolejny podziękować Maryi za miniony rok szkolny i równocześnie wypraszać łaski na nowy czas
nauki. Uroczystą Mszę świętą odprawił ksiądz biskup Andrzej Przybylski, on też wygłosił do zgromadzonych uczniów i nauczycieli piękne kazanie. W procesji z darami naszą szkołę pięknie reprezentowała trójka uczniów z klasy II a. Na koniec Mszy świętej nastąpiło zawierzenie wszystkich wspólnot szkolnych i przedszkolnych opiece Maryi Jasnogórskiej.

Po zakończonej Mszy świętej dla młodszych uczestników odbył się koncert zespołu Małe TGD, a dla starszych uczestników – spotkanie ze świadkiem wiary oraz koncert zespołu NNAB. Po koncertach nastąpiło rozdanie nagród laureatom konkursu plastycznego i literackiego „W mocy Bożego Ducha”, w którym i nasi uczniowie okazali się zwycięzcami.