„ Każdy może być Święty” 🙏🙏🙏

„ Każdy może być Święty” 🙏🙏🙏
27 listopada 2023r. w naszej szkole odbył się „I Korowód i Bal Wszystkich Świętych”. 😇😇😇😇👼👼👼👼👼
Przygotowania do tego wydarzenia trwały już od początku roku szkolnego i rozpoczęły się od rozmów z dziećmi o świętych i błogosławionych. Celem balu było przybliżenie postaci swojego patrona, ale również innych Błogosławionych i Świętych, którzy w Kościele katolickim zostali wyniesieni na ołtarze.
Zabawa polegała na zapoznaniu się ze swoim świętym lub wybraniu sobie postaci świętego, błogosławionego, przygotowaniu stroju dla swojego patrona nie zapominając o jego atrybutach i umiejętności zaprezentowania swojej wiedzy o świętym.
W zabawie uczestniczyła cała społeczność szkolna. Od samego rana mogliśmy podziwiać i spotykać na korytarzach i w klasach naszej szkoły postaci min.: św. Franciszka, św. Michała Archanioła, św. Floriana, św. Piotra, św. Maryję, św. Małgorzatę, św. Emilię, św. Barbarę, św. Matkę Teresę z Kalkuty, św. Jana Pawła II, św. Faustynę, św. Jana Chrzciciela, św. Józefa i wiele, wiele innych.
Do zabawy włączyli się także nauczyciele. O godzinie 10: 35 na sali gimnastycznej wszyscy wspólnie pomodliliśmy się za wstawiennictwem naszych Świętych oraz przy dźwiękach utworu „Święty uśmiechnięty” prezentowaliśmy się podczas Korowodu. Na balu nie zabrakło słodkości w postaci cukierków😊 Punktem kulminacyjnym była popołudniowa dyskoteka na której rozstrzygnięty został konkurs „ Każdy może być Święty”.👼👼👼
Dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za ogromne zaangażowanie. Dzięki Wam wszyscy mogli poczuć się jak w NIEBIE!
🙏🙏🙏